Diyanet, görevlendirdiği personel için yol gideri ödeyecek!

Diyanet İşleri Başkanlığımız çalışma alanları her geçen gün çeşitlenmekte ve hizmetlerimiz önemli ivme kazanmaktadır. Hastaneler, ceza infaz kurumları, kredi ve yurtlar kurumu yurtları, sosyal hizmet kurumları ve daha pek çok alanda yürütülen dini rehberlik ve manevi destek hizmetleri kurumlarla yapılan işbirlikleri neticesinde mühim aşamalar kaydetmektedir.

Söz konusu hizmetler yürütülürken ortaya çıkan yeni durumlar karşısında müftülüklerimiz farklı tasarruflar ortaya koyabilmektedirler. Sözgelimi aslî görev yerinden, yol ücreti ödeyerek gidilebilecek farklı bir yere görevlendirilen personelin yol masraflarının ödenmesi hususu farklı uygulamalara sebebiyet vermektedir.

Gerek usul birliğini sağlama gerekse ilgili personelin mağdur olmaması için Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından mezkur alanlarda görevlendirilen vaiz, imam-hatip, Kur'an kursu öğreticisi gibi farklı unvanlardaki personelin yol giderlerinin ödenmesi gerektiği hususu Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın ekte yer alan mütalaasında açık bir şekilde ifade edilmektedir.

Bu bağlamda dini rehberlik ve manevi destek hizmeti sunmak üzere ilgili kurumlarda görevlendirilen personel, asıl görevli olduğu yerde yol masrafı yapmadan görev yerine gelip gidiyorken, geçici görev yerine taşıt ile gitmesi gerekiyorsa (halkın o bölgede genel olarak toplu taşıma kullanmayı âdet haline getirdiği mesafeye) mutat seyahat aracı (dolmuş, belediye/halk otobüsü, metro vb.) ücretlerinin ödenmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
Kur'an kursu öğreticisi

Kaynak: dinihaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol